Історія Ржавчицької філії

 

Рік заснування – 1965

 До революції в 1910-1911 рр. в селі була церковно-приходська школа на Чичирівці. Читав предмети піп. Жив у школі. Уроки розпочинались з молитви „ Отче наш ”. Рівень освіти був на дуже низькому рівні. „ Дані на 20 грудня 1917 року про земсько-змішане училище. Термін навчання три роки. Всього було 87 учнів – залишилось 51, українці, один учитель, викладав на російській мові. Одна класна кімната і одна кімната для вчителя ”

    Революція принесла корінні зміни. Після визволення села від інтервентів розпочинається „востановительный” період. Проводились суботники: приводились в порядок дороги, ремонтувалися містки, колодязі загального користування. Велику участь у перебудові брали і діти. Радянська влада приймала всі міри, щоб діти мали змогу нормально учитися. В 1918 роців тяжких умовах почала працювати початкова школа ( 1- 4 кл ). В 1927 році по вулиці Леніна, де живе мешканець Михайлов Віктор Миколайович, була школа. Директором школи була Кириченко Тамара Василівна.

В 1928 році цей будинок - школу було віддано під лікарню, а школу перевели на Чичирівку.

 В 1920 році в селі була організована комсомольська організація, секретарем якої був Лещенко Іван Петрович. Під керівництвом Ради, партійної і комсомольської організацій, в 1929 році розпочалися об єднання в колгоспи. В цей час в колгоспи поступають нові трактори.

   В 30-ті роки значно зріс матеріальний і культурний рівень трудівників села. Люди стали краще одягатися, харчуватися, купувати велосипеди, патіфони, гармоні. В селі була відкрита семирічна школа на Миколівці, тобто на тому місці, де й знаходиться зараз школа. Директором школи був Юрчук Володимир. Вчителями працювали: Лісовин Василь Сергійович – фізрук, Капуста Андрій Романович – історик, Кириченко Анатолій Васильович – географ, хімік, Кириченко Ніна Федорівна читала українську мову та літературу. Учнів у класі було до 30 чоловік.

   Перед Великою Вітчизняною війною директором був Кириченко Анатолій Васильович, а Юрчука Володимира назначили директором педучилища в Олексіївці. Педколектив поповнювався новими кадрами: Богдан Іван Трохимович – фізик, його дружина Галина – мовник, Марія Дмитрівна –вчитель музики і співів. Сім я вчителів жила поряд зі школою. В цей час працювало 2 школи: на Чичирівці – початкова школа, вчителями були Назимченко Яків Корнійович та Антонова Поліна Макарівна, які мали загальну середню освіту; і на Миколівці – старші класи. Дітей у класах було багато, ходили у дві зміни, бо шкільне приміщення було дуже мале: всього чотири кімнати і учи-

Тельська. Учні сиділи за дерев яними лавками, за портфель служили торбини, пошиті із тканини. Одягалися бідно.

     Але мирну працю і щасливе життя людей було перерване нападом фашистської Германії. Все здорове чоловіче населення пішло на фронт, захищати Батьківщину. Всього на війну із села пішло 250 чоловік, 119 із них загинуло. Багато з них хоробро захищали свою землю, про це свідчать їхні нагороди. Героєм Великої Вітчизняної війни є житель нашого села Волковський Володимир Пилипович, який навчався в Ржавчицькій школі, загинув в роки війни. В 1982 році  в парку села Ржавчик поставлений бюст цьому героєві. Також є пам ятник загиблим воїнам-односельцям. Учні школи вшановують пам ять загиблим воїнам: проводяться лінійки, трудові десанти. Ветеранам, які потребують допомоги, допомогають тимурівці.

  Війна  зруйнувала семирічну школу на Миколівці. Навчання було припинене. У селі залишилось чотири хати колгоспників. Все потрібно було відновлювати. Люди викопували землянки, а потім поступово почали будувати глиняні хати. В трьох кращих хатах і навчалися учні семирічної школи.

    В 1951-1952 рр. діти ходили до добудованої нової школи. Навчання велося у дві зміни. Класи були переповнені до 30 чоловік і більше. Учителькою початкових класів з 1948 по 1952 рік була Малюга Марія Матвіївна, директором – Сліпченко Григорій Євгенович. Діти були різного віку. Також учнів возили з сусіднього села Кашпурівка.

  З 1952 року в школу прибували такі педагоги: Малюга Ліда Матвіївна – російська мова, Макаренко Надія Іванівна – російська мова, Назимченко Яків Корнійович – німецька мова, Юхименко Надія Семенівна – німецька мова, Лондар Зінаїда Іванівна – математика, Білоус Олексій Романович – фізкультура, Кайданник Галина Яківна – українська мова, Кайданник Ілля Ульянович – фізкультура. Директором в цей час був Горєтов Максим Дмитрович. Колісник Галина Іванівна – початкові класи, Лондар Володимир Петрович – вчитель іноземної мови, Малик Іван Семенович – історик, Малик Марина Гаврилівна – вчитель початкових класів, Завадська Анастасія Дмитрівна – російська мова. Учителі були вже з середньою- загальною освітою. Життя в школі ставало все цікавішим. Проводилися розкопки, трудові десанти, різні свята. Учні допомагали колгоспові.

  В 1956 році в школу прибула Малахова ( Огурцова ) Ліна Михайлівна, яка й очолила педколектив. Школа поповнювалася молодими кадрами: Чубарова (Головінова ) Валентина Григорівна – німецька мова, Антонова Євдокія Пилипівна – хімія, біологія, Зінченко Людмила Миколаївна – українська мова та література, Терещенко Іван Іванович – фізика, праця. Навчання велося в дві зміни. Всього на 1963 рік було 328 учнів. В 1959 році в селі з явилася перша людина з вищою освітою – Огурцов Віктор Миколайович – вчитель російської мови та літератури.

    Всього на селі було з вищою освітою – 11 чоловік, неповною вищою – 4 чоловіки, із середньою спеціальною – 23 чоловіки, з середньою-загальною – 110 чоловік.

     В тому числі учителі:

З вищою освітою – 8 чоловік,

З н/вищою – 3 чоловіки,

З середньою- спеціальною – 3 чоловіки.

  Найбільш активними вчителями на селі були Антонова Євдокія Пилипівна, Зінченко Людмила Миколаївна, Огурцов Віктор Миколайович.

    В 1964 році школа згоріла, комісія визнала, що причиною пожежі стало пічне опалення. Настало питання будівництва нової школи. На той момент директором школи був Огурцов Віктор Миколайович, під керівництвом якого і почала будуватись нова ( нинішня ) школа. На її будівництво були спрямовані всі зусилля. Навчання учнів велося в сільському будинку культури. Старші класи також брали участь у спорудженні школи. За рік школа була збудована. Урочисте відкриття її відбулося

1 вересня 1965 року.

   В 1966 році прибули до школи вчителя математики Морченко Євгенія Петрівна та  Пасічник Ольга Аврамівна. Майже всі учителі, які прибули в 60-х роках, залишилися і працювали в нашому селі аж до виходу на пенсію. В цей період школа була повністю забезпечена педкадрами.

  Життя учнів було цікавим. Діяла піонерська організація імені В.І. Леніна. До всіх свят проводились лінійки, на яких звучав голос барабана і сурми. Діти декламували вірші, співали пісні, ставили інсценівки. Все це відбувалось під керівництвом вожатих

Чемшит Любов Сергіївни, Плугатарь Валентини Павлівни, Кипоть ( Булавкова ) Зої Іванівни, Зубкової Євгенії Леонтіївни. В школі діяв ляльковий театр, керувала яким Зінченко Людмила Миколаївна. Ляльки були виготовлені самими учнями на уроках праці.в 70-х роках учнями,під керівництвом учителів, були здійснені екскурсії до міст Каховка, Ленінград, до історичного музею Соколово, неодноразово здійснювались поїздки до міста Харкова.

   80-90-ті роки  ознаменувались приходом молодих енергійних вчителів, які своїми знаннями та ентузіазмом запалювали серця учнів на різні творчі подвиги.

 До школи в ці роки прийшли такі вчителі як Кравченко Любов Іванівна, Пурей Петро Іванович, Шевченко Микола Васильович, Гранкіна Ірина Миколаївна. Архипова Інна Миколаївна. У школі проводились різні вечори, ранки, піонерські лінійки, конкурси. Вся ця робота  була організована талановитою піонервожатою  Гранкіною (Гончаровою) Іриною Миколаївною. Учні неодноразово були переможцями різних піонерських зльотів. Цікаво проходило свято 60-річчя Утворення СРСР. Всі учні були у національних костюмах різних республік, виконували танець, пісню кожної республіки.

  Із приходом до школи Надточий О.С. та Надточий В. Ю. В школі почав діяти туристичний гурток. Силами цих вчителів було здійснено ряд туристичних походів, зокрема до м. Славяногорська, Коробових Хуторів, до лісу м. Борки.

У цей час проводяться КВК, конкурси, вечори, які запам’яталися надовго.

   За 40 років існування школи зі стін її вийшло багато хороших людей, це і зоотехніки, і лікарі, і вчителі, директори товариств.

 

Досягнення школи за роки існування І-ІІІ ступенів –

За 11 років існування школи І-ІІІ ступенів школа займала 2 рази призові місця у підготовці школи до нового навчального року. Колектив Ржавчицької ЗОШ І-ІІІ ст. нагороджений грамотами за активну участь у районній виставці-ярмарці педагогічних ідей. Неодноразово учні школи одержували  І місця з олімпіад, які проводились у районному відділі освіти, а 6 учнів брали участь в обласних олімпіадах з предметів.

Вчителі школи приймали активну участь у конкурсі „ Учитель року”, колектив драматичного гуртка вчителів школи нагороджений почесною грамотою від  Будинку дитячої та юнацької творчості Первомайської районної державної адміністрації.

Учнівські колективи школи брали участь і ставали переможцями у конкурсі Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників-рятівників, вокальний ансамбль Ржавчицької ЗОШ І-ІІІ ст. зайняв ІІ місце у районному конкурсі воєнної пісні, присвячений 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

 

Школа І - ІІ ступенів

З 2013 року стала загальноосвітнім закладом І-ІІ ступенів та переїхала до нового приміщення. За цей час школа розпочала нове життя. Колектив нашої невеличкої школи в складі: Бордун Н.М. - директора школи, Мінченко Л.П. - заступника диретора з навчально-виховної роботи та педагогів: Башкирцевої Т.А., Горєлкової С.В., Колєсник Л. В., Кравченко Л.І., Огурцової Л.В., Рябокобили О.Г., Засухи І.М. робить все можливе для того, щоб учням було цікаво і конфортно в школі. Наші учні приймають активну участь в житті школи, рідного села.

Ржавчицький навчально-виховний комплекс

З 1 січня 2015 року наш заклад став комплексом. До шкільного підрозділу приєднався дошкільний підрозділ (дитячий садок).

З 1 вересня 2017 року наш заклад має назву Комунальний заклад "Ржавчицький НВК".

Ржавчицька філія

З вересня 2018 року наш навчальний заклад був переорганізовано в Ржавчицьку філію Комунального закладу освіти "Біляївський ліцей Первомайської районної державної адміністрації Харківської області"

Контакт

Телефон:(05748) 95-2-40

Адреса: 64135

Харківська область Первомайський район

 с. Ржавчик

вул. Садова, 38

Електронна поштова адреса: rjavshik_95@ukr.net